Ecowood Standard – Cazan pe combustibil solid
Seria de cazane Ecowood este proiectată pentru funcţionare pe orice tip de combustibil solid: lemn, resturi agricole, cărbune, brichete.
Cazanul este echipat cu două uși: ușa superioară pentru încărcarea combustibilului și ușa inferioară pentru îndepărtarea cenușii. De asemenea, în interiorul cazanului există o ușă pentru acces ușor la schimbătorul de montaj apometru
Calorifere din otel
In cazul in care te afli in situatia de a te muta intr-un apartament la bloc si iti doresti sa iti inlocuiesti vechile calorifere, ori daca ti-ai construit sau cumparat o casa si iti doresti sa alegi calorifere care sa te avantajeze, intrucat ai ajuns la etapa instalarii unui sistem de incalzire, in articolul de fata vom incerca sa iti oferim cateva sfaturi in acest aspect.
Dintre montaj apometru
Amplasarea si intretinerea unei centrale pe lemne
Pe langa faptul ca o centrala pe lemne trebuie sa corespunda parametrilor de calitate superioara, totodata este necesar sa fie intretinuta corespunzator de proprietar. Astfel, mai jos sunt cateva sfaturi care te vor ajuta sa prelungesti durata de viata a acesteia:
Amplaseaza centrala intr-o incapere ferita de umezeala, pe o suprafata care sa iti permita sa amplasezi intregul echipament, iar montaj apometru